fbpx

Mity o nauce online

Bezpłatny e-book
Listopad 20, 2018
angielski online
Naukowo udowodnione sposoby skutecznego zapamiętywania
Marzec 12, 2019

Mity o nauce online

mity o nauce
1

„Musi być nauczyciel, bo nauka = szkoła, czyli nauczyciel + uczeń/uczniowie”

Jest to przekonanie bardzo wielu z nas, taki utarty schemat. Wydaje nam się, że tylko tak może wyglądać proces nauki: szkoła, tablica, nauczyciel, uczniowie w ławkach, kiedy w rzeczywistości większość kluczowych umiejętności, (w tym właśnie umiejętność posługiwania się choćby i naszym pierwszym językiem!) nabywamy właśnie ucząc się sami! Uczymy się zawsze wtedy, gdy sami decydujemy o tym, czego chcemy się dowiedzieć, co nas interesuje, co dla nas ważne. Wtedy nasz umysł skupia się na istotnych dla niego, ważnych dla nas rzeczach i bez sztucznego wysiłku, czy zmuszania się, zapamiętuje informacje. Na przykład idąc ulicą zapamiętamy, że siedział tam człowiek w masce konia i grał na akordeonie, a nie zapamiętamy, w co ubrany był mężczyzna, który nas mijał, i że w ogóle taki mężczyzna nas mijał, bo niczym się nie wyróżniał.

Nasz kurs jest skonstruowany na podobnej zasadzie: to Ty sam decydujesz, co Cię w nim np danego dnia interesuje, czy masz ochotę na gramatykę, czy na kolejny fragment niezwykłej historii do posłuchania, a nietuzinkowe zdjęcia i ciekawee przykłady zdań sprawią, że każdy element tego kursu będzie niczym koń grający na akordeone, a nie kolejny szary przechodzień.

2

„Kurs online nas nie sprawdzi, nie ‚przepyta’ i nie określi naszego postępu”

Zgoda. Tylko, że kursy online kojarzą nam się z reguły z tekstem ‚opatrzonym’ może i fajną grafiką. Wydaje nam się, że działają one na takiej zasadzie, jakby książkę do angielskiego zamienić w wersję cyfrową, a przecież podręcznik (nieważne czy papierowy czy cyfrowy) służy do nauki w szkole, z nauczycielem.

Natomiast kursy online są obecnie czymś znacznie więcej, niż podręcznikiem w formie cyfrowej! Przede wszystkim są one interaktywne! Obfitują w ćwiczenia, które sprawdzą Twoją wiedzę i pomogą nauczyć się ‘produkować’ zdania w j. angielskim znacznie szybciej, niż podczas nauki w szkole, w grupie. Czemu? – Bo masz wszystkie ćwiczenia dla siebie!

Nie czekasz, aż kolega z ławki się namęczy, a na końcu być może udzieli i tak niepoprawnej odpowiedzi. Na kursie online, takim, jak nasz, najpierw dostajesz porządną dawkę wiedzy, zaserwowaną w ciekawy sposób, a potem masę ćwiczeń, nagrania mp3 i interaktywne elementy, gdzie sam się ćwiczysz i sprawdzasz, nie czekając aż mówić skończą inni. Reasumując, kursy online to nie tylko wiedza receptywna (polegająca na tym, że rozumiemy daną wypowiedź czy tekst), ale także wiedza produktywna (kiedy sami potrafimy ‘produkować’, tj tworzyć wypowiedzi w języku angielskim).
3

„Płacę za naukę z komputerem? Już wolę komuś zapłacić żeby tu przyjechał i mnie nauczył”

Jednak ‘zapłaciwszy komuś’ zawsze musimy ograniczyć się do np. 2 godzin w tygodniu, i to w czasie ustalonym z góry. Natomiast ucząc się samemu, lub samej z kursem online, możesz poświęcić na naukę nawet 100 czy nawet 200 godzin, wystarczy że klikniesz na link z kursem i zalogujesz się na swoje konto kursanta, a cena nie idzie w górę od lekcji!

Koszt naszego kursu to w chwili obecnej mniej-więcej cena dwóch lekcji z lektorem!

Podczas, gdy z lektorem przerobisz np. Czas teraźniejszy i poćwiczysz np. Pytanie o drogę, na naszym kursie masz dostęp do 30 tematów, 30 zagadnień gramatycznych wyjasnionych przez nas, mnóstwa prezentacji oraz masy ćwiczeń, do każdego zagadnienia po kilka! Nawet, jeśli płacisz za kurs online, to cena jednej lekcji zależy tylko od ciebie! Sam sobie wybierasz ile godzin spędzisz nad kursem i im więcej ich będzie, tym ‚niższa’ cena lekcji!
4

„Jeśli już online, to przecież jest tyle darmowych materiałów w sieci, sam sobie poszukam, nie będę płacić za kurs!”

ok, tylko...

...w sieci jest całe mnóstwo materiałów darmowych – no, ok.
Ale jest różnica między podaniem komuś: proszku do pieczenia, mleka, mąki, jajka i masła i powiedzenie: a teraz spróbuj z tego zrobić ciasto – sam, bez przepisu krok-po kroku i ustalenia kolejności dodawania składników, a między zaserwowaniem komuś pysznego naleśnika z polewą i wisienką na górze. To jest różnica między uczeniem się ze zlepka ogólnodostępnych aplikacji, stron www czy mp3, a między uczeniem się z jednego, konkretnego i dobrze opracowanego źródła, czyli z wybranego kursu, który oprócz super opracowanych materiałów zaoferuje nam również krok-po-kroku plan nauki, wskazówki jak się uczyć, zachowa odpowiednią kolejność wprowadzania nowych elementów języka i wreszcie pozwoli nam dostrzec postęp!

Warto ‚trzymać się’ jednego kursu, a potem dopiero ‚rozwijać’ swój zasób materiałów dydaktycznych o dodatkowe rzeczy. Dobrze opracowany kurs prowadzi nas za rękę i stopniowo dawkuje wiedzę tak, aby bazując na dotychczasowych umiejętnościach móc iść dalej i robić postęp.

5

„Ja potrzebuję ‚bata’ żebym się nie zniechęcił/a”

W podtekście chodzi o nauczyciela, który będzie w jakiś sposób motywował. A czy wiesz, że są lepsze ‚baty’, niż osoba nauczyciela?

A czy idziesz na imprezę, bo ktoś ci każe? Lub na zakupy, czy na spacerek?
Nie! Bo ‚bata’ potrzeba tylkodo zmuszenia się do wykonania nieprzyjemnych czynności, a przecież nauka online nie musi być nieprzyjemna!

Wystarczy, że zainteresujesz się tematem, a mózg sam zapragnie dowiedzieć się więcej. Jak?

Kurs podany w ciekawy sposób, tematy taboo, tematy angażujące nasze emocje, ‚storytelling’ czyli historie, które uwielbia nasz mózg, atrakcyjna forma, humor... To wszystko uwielbiamy i do tego ciągnie nasz mózg. A dorzućmy jeszcze skuteczność- bo od pierwszej lekcji uczysz się konkretnych, przydatnych zwrotów i już widzisz siebie za miesiąc czy pół roku, używającego tych konkretnych zwrotów w sytuacjach z życia wziętych – czyż nie ma lepszej nagrody jak widzieć własny postęp?
6

„Ja muszę mieć narzucone godziny nauki, inaczej zapomnę”

Obecnie kursy online i inne materiały do samodzielnej nauki proponują różne planery i proponują nie tylko materiały do nauki języka, ale także planują za Ciebie Twoją naukę.

Nasz kurs we wstępie zawiera informacje jak się uczyć, jak często, jak długo i dlaczego nie ma sensu ślęczeć nad angielskim godzinami – a nauka będzie jeszcze skuteczniejsza!

7

„W domu trudno się skupić”

Owszem, bo w domu trudno się skupić. I są ważniejsze rzeczy i ważniejsi ludzie od naszego kursu.

Ale z kursem online wcale nie musisz pracować w domu! Jest dostosowany do urządzeń mobilnych! Ucz się w aucie jadąc do domu i nie trać czasu na wyprawę do szkoły językowej!

Nasz kurs właśnie stworzony został przez dwie zapracowane mamuśki i ma na uwadze Wasz cenny czas. Dlatego ten kurs to wielka oszczędność czasu!

Uczysz się kiedy tylko chcesz i gdzie chcesz, nie kosztem innych ważnych dla Ciebie rzeczy.

8

„W szkole mam warunki, krzesło, stół, materiały dydaktyczne, kawę podadzą... – full service normalnie!”

Komfort uczenia- jeśli tak ważny dla Ciebie jest komfort uczenia się, wyobraź sobie jeszcze, że zamiast kawy z ekspresu masz swoją, którą sam, lub sama sobie przygotujesz taką właśnie, jak najbardziej lubisz!

Zamiast wyjściowego ubrania leżysz wygodnie na sofie w dresiku mięciutkim i uczysz się wyciągnięty jak kot. Relaks fizyczny bardzo sprzyja zapamiętywaniu. A jeśli jest komfort to jest i bezstresowo – a nauka w domowym zaciszu to 100% relaksu, co zwiększa jej skuteczność o 100%!

9

„Przecież w grupie raźniej!”

W grupie raźniej! Nie inaczej! Dlatego kursy online nie są dla pustelników!

Są one wzbogacone o webinary, lekcje online, dostęp do grup gdzie można wymieniać opinie i rozwiewać wątpliwości. Nasz kurs, na przykład, oferuje dostęp do zamkniętej grupy wsparcia na fb dla każdego kursanta.

Ponadto w pakiecie PREMIUM otrzymacie także pakiet lekcji z lektorem online 1:1.

Lepiej nauczyć się szybko i skutecznie na kursie online a potem móc wreszcie zacząć mówić, niż uczyć się w grupie, ale latami, gramatyki, i wciąż bać się mówić.

10

„Nauka online jest nudna”

Nauka online nie równa się nudnej nauce!

Nauka samodzielna owszem, może być żmudna, ale to dlatego, że kojarzy się nam z wkuwaniem do późna, samotną walką z trudnym materiałem którego nie ma kto wytłumaczyć. A przecież obecnie są tak interesujące kursy (w tym nasz!) Poza tym, uczysz się tego, na co masz ochotę w danej chwili, nie to, co narzuca lektor w szkole.
Nauka z fajnym kursem, bogatym w ciekawe i konkretne elementy, przestaje być nudna i monotonna, a staje się prawdziwą ekscytującą przygodą! Szczególnie, kiedy bohaterów kursu bez przerwy spotykają niesamowite przygody, ciekawe perypetie i zaskakujące sytuacje, mogące przytrafić się każdemu – i wybrnie z nich cało każdy, kto potrafi porozumieć się po angielsku.

A ucząc się na cudzych błędach – na błędach naszych bohaterów, gafach, wtopach i ciekawych przygodach – nauka nie ma prawa być nudna!

Zresztą sprawdźcie sami! Zapraszamy :)