Technika szybkiego zapamiętywania
która działa ABSOLUTNIE na każdego?

Obejrzyj film i przekonaj się ile możesz zapamiętać dzięki NAUCE ANGIELSKIEGO PRZEZ SKOJARZENIA.

 

Przykładowe słówka, które zapamiętasz dzięki nauce przez skojarzenia

Dzięki skojarzeniom możesz opanować to co w języku sprawia Ci największe problemy – od wymowy po gramatykę

WYMOWA

Jest słowo, które po prostu nie wchodzi? Wiesz, że źle wymawiasz ale raz tak zapamiętałeś i po prostu nie chce inaczej. Jak to zmienić?

Weź słówko którego chcesz się nauczyć. Wypowiedz je poprawnie kilka razy. Czy brzmi ono podobnie do innego słowa np. po polsku, angielsku? Może to być też zbitka kilku słów.

CZASOWNIKI np. PHRASAL VERBS

Czasowniki budują Twoje zdania a często zacinamy się w rozmowie bo brakuje nam tego “łącznika” jakim jest czasownik. Phrasal verbs, czyli czasowniki złożone też są częstą zmorą uczących się angielskiego. Włącz skojarzenia do nauki i z małą szczyptą wyobraźni zapamiętasz więcej i trwalej.

SŁÓWKA BIZNESOWE

Kreatywne skojarzenia będą idealne do zapamiętywania nawet tych “poważniejszych” tematów typu biznesowe czy branżowe.

Na czym polega nauka angielskiego przez skojarzenia?


Nauka angielskiego przez skojarzenia to skuteczna metoda nauki angielskiego, która polega na kojarzeniu słów i wyrażeń w języku angielskim z konkretnymi obrazami, sytuacjami, czy scenkami. Celem tej metody jest ułatwienie i przyspieszenie zapamiętywania słownictwa oraz poprawienie płynności w mówieniu. Zamiast bezsensownego powtarzania nowych słów, uczeń może skupić się na tworzeniu ciekawych skojarzeń między wyrazami. Pozwala to na szybsze i trwalsze zapamiętanie słów i zwrotów, co jest szczególnie przydatne dla osób, które dopiero zaczynają uczyć się języka angielskiego. Korzyści wynikające z nauki angielskiego przez skojarzenia są liczne. Po pierwsze, jest to bardzo skuteczna metoda nauki angielskich słów – działa na każdego, bez wyjątku. Po drugie, Jest to bardzo szybka nauka, która równocześnie gwarantuje trwalsze przyswajanie języka. Po trzecie, ćwiczenia oparte na skojarzeniach są bardzo kreatywne i zabawne, niekiedy absurdalne lub trochę nieprzyzwoite, co bawi i zwiększa motywację do nauki. Po czwarte, nauka angielskiego przez skojarzenia rozwija zdolność do tworzenia własnych skojarzeń, co może być przydatne nie tylko w nauce języka, ale również w życiu codziennym, z jednej strony: do zapamiętywania także innych rzeczy, a z drugiej – wyćwiczenia umiejętności kreatywnego myślenia! Nauka angielskiego metodą skojarzeń jest skutecznym i ciekawym rozwiązaniem. Jest to technika, która każdemu z nas pomoże szybciej i trwalej zapamiętywać materiał. Dzięki tej metodzie można nauczyć się angielskiego szybciej, skuteczniej, z większą motywacją oraz z czystą przyjemnością i przy dobrej zabawie ze skojarzeniami!